Вдихнути нове життя в традиційний поліській стрій та продемонструвати його глядачам – саме так про свою участь у фестивалі-показі етнічного та стилізованого одягу та аксесуарів «Аристократична Україна», що вже другий рік поспіль проходив на території Замку-музею «Радомисль», кажуть представники КЗ «Житомирського обласного краєзнавчого музею», котрі демонстрували традиційний одяг жителів українського Полісся. 

 

Гостям заходу такий показ прийшовся до смаку, адже, насамперед, унікальність прослідковувалася в деталях: колір хустки, довжина сорочки, наявність фартуха, різновиди спідниць - літників. Насамперед, глядачам були продемонстровані ті речі, які не можна побачити в постійно діючій експозиції.

 

Ольга, учасниця показу: «В ролі моделі вже не вперше. Наш заклад практикує подібні покази. Кожного разу, коли одягаю автентичний костюм, дивуюсь його практичності». Наталя, учасниця показу: «Я представляла вбрання заміжньої жінки, характерною особливістю даного строю є - намітка. Скажу відверто - почуття двоякі. Дещо некомфортно, однак як захист від комашні чи палючого сонця - прекрасна річ».

 

Попри свій вік, українське народне вбрання не перестає втрачати своєї актуальності та яскраво підкреслює самобутність нашого народу. Представники музею кажуть, що і надалі, якщо їх запрошуватимуть, долучатимуться до таких заходів, адже переконані, що просвітницька мета сприяє об’єднанню людей та поверненню до своїх історичних коренів та традицій.

 

А ми ж переконані, що фестиваль, започаткований за ініціативи Ольги Богомолець, став чудовою культурною подією на мапі України і щороку радує цікавою формою та учасниками. Запрошуємо і Вас стати його частиною, адже вже час думати і про наступний фестиваль.

Автор Іван Марчук