У суботу, 22 липня, о 12:00 на території історико-культурного комплексу Замок-музей «Радомисль» відбудеться відкриття ІІ Всеукраїнського фестивалю-показу етнічного та стилізованого одягу та аксесуарів «Аристократична Україна».

 

В рамках фестивалю, його гостям до перегляду буде запропонований показ повнометражного документального фільму про вишиванку «Спадок нації». Гасло кінострічки — «Вишити, щоб вижити». Адже у часи сталінських репресій та Голодоморів, вишиті сорочки рятували людям життя. Їх вимінювали на зерно й картоплю. Завдяки вишиванкам рятувалися цілі сім’ї.

 

Вишиванка завжди була однією з найдорожчих речей для українців. Це символ і оберіг, який передається з покоління в покоління. У фільмі показані понад 500 різновидів українського строю, що пройшли випробування історією та часом. Адже історія вишиванки у фільмі нерозривно переплетена з історичними хроніками.

 

«Спадок нації» - це нагода ще раз звернутися до нашого спадку, надихнутися історіями людей, котрі пронесли вишиванку через випробування та поділилися із світом своєю історією життя.