Про це під час VII Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми, сучасний стан та перспективи розвитку індустрії туризму в Україні та Польщі» заявив голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Рижук, акцентуючи увагу на тому, що завдяки туризму розвиваються райони та сільські території області.

«На виконання ініціатив Президента України Віктора Януковича відповідні доручення щодо розвитку туризму та обласні програми вже направлені керівникам райдержадміністрацій і міськвиконкомів, зацікавлених департаментів і управлінь облдержадміністрації, – зазначив Сергій Рижук, відкриваючи конференцію. – Наш Поліський край з його вигідним географічним розташуванням, історико-культурними пам’ятками, неповторними краєвидами, багатою спадщиною, безцінними рекреаційними ресурсами та привітними і щирими людьми має всі умови для розвитку туризму».

Фінансування туристичних заходів з обласного бюджету цього року становить більше 80 тис. грн.

Серед туристично найбільш привабливих об’єктів Житомирщини –історико-культурний комплекс замок-музей Радомисль, камінне село в Олевському районі, музей коштовного і декоративного каміння у Володарську-Волинському, Кляштор Босих Кармелітів у Бердичеві, палац Терещенків на Андрушівщині, музей космонавтики ім. С.П.Корольова.

Підвищення туристичної привабливості області сприяє й розвитку районів та сільських територій. Адже до об’єктів туристичних маршрутів будуються дороги, проводиться реконструкція парків та скверів, облаштовуються місця відпочинку.

Відповідно до соціальних ініціатив Президента України місцева влада приділяє велику увагу розвитку сільських громад, реалізації перспектив формування економіки сільських територій. Так внутрішній в’їзний туризм області сприяє підвищенню соціального рівня життя сільських жителів, розвитку сільських територій, покращенню інфраструктури.

«На сьогодні на території області зареєстровано 9 підприємств – туристичних операторів, що мають відповідну ліцензію, загальна кількість туристичних підприємств різних форм власності – понад 50. За минулий рік підприємствами надано туристичні послуги майже 15 тисячам туристам та 5 тисячам екскурсантам. Загальний обсяг наданих туристичних послуг становив 32 млн. грн., платежі до бюджету склали більше півмільйона гривень», – зазначив очільник області.

За матеріалами прес-служби Житомирської облдержадміністрації