І особливо ми хочемо привітати архітекторів-реставраторів - фахівців, що зберігають своєю працею і талантом старовинні будівлі, історичні обличчя міст і регіонів. Часто від вас залежить не лише доля окремих історичних раритетів і їх друге життя, а збереження культури народу.

Одна з причин, чому замок-музей Радомисль називається історико-культурним комплексом, - його відновили з руїн відразу двох архітектурних пам'яток – старовинної паперової фабрики 1612 року і побудованого на її залишках млина кінця XIX століття. Ми ставили за мету також максимально зберегти спадщину і атмосферу цих будівель. Складнощі консервації окремих елементів, реставрації інтер'єрів і зведення бракуючих втрачених конструкцій виправдали себе - з 2011 року історико-культурний комплекс замок-музей Радомисль є частиною загальноєвропейського культурного проекту Via Regia, ініційованого Радою Європи. Мета проекту - сприяти розвитку культурного обміну і туризму між європейськими країнами.

Але в Україні - величезна кількість старовинних фортець і замків, що зберігають історію нашого народу. Майже всі вони знаходяться в жалюгідному стані. Ми закликаємо меценатів, реставраторів і архітекторів - відроджуйте ці перлини нашої культури! Адже самим своїм існуванням замок-музей Радомисль свідчить – ЦЕ МОЖЛИВО.