Найвідоміші храми і церкви, зведені на висоті це Тауерська Каплиця Святого Петра в ланцюгах - найстаріша церква Тауерського замку, місце поховання Анни Болейн і Катерини Говард, леді Джейн Грей і Томаса Мора. Не менш відома і донині існуюча - Власевська або Знаменська вежа - одна з п'яти дорожніх веж над дорогою з Ярославля на Углич. Це частина укріплень так званого «земляного посада», відома не тільки своєю каплицею, яка «витає» та розташована у другому ярусі вежі, але і одночасно з будівництвом кам'яної вежі та каплиці на місці дерев'яної та постраждалої від пожежі споруди середини XVI століття, написаною на стіні каплиці чудотворною іконою Знамення Богоматері.

І, звичайно ж, Фороська церква, правильно звана - церква Воскресіння Христового на Червоній скелі. Будівництво церкви оповите легендами, але насправді церква була побудована в 1892 році, за проектом архітектора-академіка П.М. Чагіна, за замовленням А.Г. Кузнєцова на честь порятунку царської сім'ї від катастрофи на залізниці під Харковом в 1888 році. Кузнєцов не шкодував грошей на нову церкву - 50 000 рублів золотом – така вартість проекту і стільки ж щорічно було потрібно на утримання. Церква, яка розташована в скелі біля самої вершини, використовувалася моряками як морський орієнтир. Її відзначали на морських картах, так, що в деякому роді, це одна з небагатьох церков-маяків. Дивовижна споруда немов парить над Фороською долиною, саме таке складається враження, коли дивишся на церкву знизу. Церква славиться і розписом, над її оздобленням працювали італійський майстер - Антоніо Сальвіатті і російські художники К.К.Маковській і А.І.Корзухін.

Також особливої уваги вартують храми-метеори в Греції - гірські монастирі Афона, чернечої держави. Грузинська церква розташована в селі Кацхі на 40-метрової висоти кам'яній основі скелі. Дивно, але чисто фактично, це дві церкви – одна побудована ще в п'ятому столітті, а друга 100 років після, у шостому, а після відновлені і з'єднані в одну священиком, пастирем приходу - братом Максимом на кошти пастви, за чутками ще в 2010 році він служив у церкві.

Подібна церква на висоті розташована на горі Монсерат (Іспанія) донині приваблює сотні паломників. Чого вартує каплиця Чорної Мадонни з справді чорною статуєю Богородиці, яку порівнюють з «Моною Лізою» роботи великого Леонардо. Каплиця побудована в скелі, що височіє над відкритою бурхливою ​​морською стихією звідки відкривається казковий вид на Барселону.

Нам приємно повідомити своїм читачам, що в історико-культурному комплексі "Замок Радомисль" незабаром планується урочисте відкриття внекофессіонной каплиці Богородиці розташованої в замковій вежі. Ми сподіваємося, що наша "церква на висоті" також стане однією з прикрас України, дозволить гостям замку насолодиться відчуттями духовності і свободи, краси та внутрішнього спокою, що відвідують кожної віруючої людини, що опинилася в храмі ...