Таке рішення Радомишльська міська рада ухвалила 28 листопада на своїй 23-й сесії.

 

«Via Regia» (“Королівська дорога”) - це масштабна культурно-туристична мережа Ради Європи, створена заради захисту й вивчення культурних цінностей та популяризації їх між різними країнами. Ця мережа включає вісім європейських країн: Іспанію, Францію, Бельгію, Німеччину, Польщу, Литву, Білорусь та Україну. В Україні шлях Via Regia проходив територіями сучасних Львівської, Волинської, Рівненської, Житомирської та Київської областей. Місто Радомишль було розташоване на “Королівській дорозі”, тому воно має безпосередній стосунок до однойменної культурно-туристичної мережі.

 

У 2012 році диплом про членство у культурному проекті Ради Європи «Via Regia» отримав історико-культурний комплекс “Замок-музей Радомисль”. Сьогодні він активно розвиває стосунки з іншими членами “Via Regia», створює позитивний імідж Радомишля для внутрішньоукраїнського та міжнародного туризму. Проте для створення потужного туристичного міста на карті України, яким може стати Радомишль, необхідна налагоджена співпраця туристичних об`єктів з громадою міста та інфраструктурою, іншими культурно-історичними об`єктами і мистецькими осередками. Вирішити це питання під силу органам місцевого самоврядування.

 

Ми вітаємо Радомишльську міську раду з ухваленням позитивного рішення про вступ до міжнародної культурної мережі «Via Regia». Це демонструє важливість галузі туризму для Радомишля. Ми впевнені, що вступ до “Via Regia» надасть багато нових можливостей місту для розвитку та зробить його привабливим для європейських інвестицій.

 

Висловлюємо сподівання на плідну співпрацю в багатьох проектах!