Шановні друзі, запрошуємо вас відвідати відкриття виставки соціального фото-проекту «Батько», яке відбудеться 15 жовтня в Замку-музеї «Радомисль».

На цьому тижні українці відзначають мужність та героїзм наших чоловіків. На День Покрови припадають свята пов’язані з місією чоловіків – захистом своєї Батьківщини та родини. Сполучення чоловік-захисник та воїн утвердилося в побуті українців. Натомість дедалі більше випадає з ужитку поняття чоловік-батько. Але саме ця роль чоловіків в житті є напрочуд вагомою для виховання свідомого майбутнього покоління й майбутнього держави в цілому. Родини – це маленькі ланочки, з яких складається держава.

Саме в родинах народжується наше майбутнє. Щоденно ми згадуємо жінок, як берегинь домашнього вогнища, але набагато рідше говоримо про роль батька у кожній родині. На особливому значенні «батька» в плеканні дитини, його порад для підростаючого покоління, передавання досвіду й основне - батьківської любові, як запоруки морального здоров’я нації звернули увагу організатори проекту «Батько». Мета проекту – нагадати українцям, що найголовніше у світі – це родина, це діти та батьки. Адже ми починаємо по-справжньому цінувати щось лише тоді, коли втрачаємо. Стосунки між сином і батьком ніколи не були простими. Це завжди або сумісні рибалки, або фрази “Мама, передай привіт татові”, але душевних та відкритих розмов між батьком та сином завжди мало чи вони відсутні зовсім. На жаль, цінність проведення часу разом з батьком чоловіки в повній мірі розуміють лише після того, як самі стають батьками. Лише люблячи свою дитину, розумієш певні речі, лише щоночі цілуючи своє дитя в лобик, розумієш, наскільки не вистачає батька, тим паче, не вистачає, якщо спілкування з ним зовсім немає або якщо тато вже пішов з життя.

В рамках проекту було зроблено 20 фото-історій. Половина – це сумісні фото сина/синів та батька, відкриті, сімейні фото. Інша половина – це фото синів, чиї батьки вже померли, з фотографіями своїх батьків в руках, або фото батьків, чиї сини, на жаль, вже померли. Моделями проекту є чоловіки різних соціальних статусів, професій, з різних міст, але серед історій, є й історії публічних людей.

Організатори проекту – це творча група “Виключно звичайні”, що спеціалізується на різноманітних соціальних проектах, яка є організаторами проекту “Виключно звичайні”, “Краса без меж”, «Любов до себе», соціальний фешн-проект "VIPускники" та арт-показ "Намалюй мені завтра". Наразі група займається розвитком трьох напрямків - психологічна підтримка онко-хворих на всіх етапах лікування та їх родин; підтримка випускників з дитячих будинків; родинні цінності.

Генеральними партнерами та спів-організаторами виступають Благодійна організація «Фонд Родини Кольгофер», що працює на потребу соціально незахищених верств населення, людей з обмеженими фізичними можливостями, ветеранів обдарованих дітей та для зміцнення інституту сім'ї. Соціальний проект «Батько» наповнений любов’ю та порозумінням, добрими та позитивними емоціями. Ми запрошуємо батьків й дітей на виставку для того, щоб пригадати тих, хто є для нас найдорожчими у цьому житті, забути про всі чвари й проблеми, спробувати подолати «прірви».