Цей день, для нашого Замку свято особливе. Адже писемність не може існувати без її носіїв. Такими носіями протягом історії людства були камінь, глина, пергамент і, звичайно, папір.

Саме на папері, виробленому в Радомишлі, були надруковані книги, знакові для всієї нашої національної історії. То були не лише церковні книги, але й богословська і полемічна література, філософські твори, історичні хроніки, твори з географії, математики, медицини. І, звичайно, унікальні зразки красного письменства і поезії.

Такий розвиток став можливим завдяки митрополиту Київському і Галицькому Петрові Могилі. Продовжувач справи свого попередника на києво-печерському архімандритстві Єлисея Плетенецького, він турбувався про те, щоби серед православних мешканців Речі Посполитої було більше не просто грамотних, а й освічених людей, які гідно могли би представляти свій народ і в країні, і в Європі. Петро Могила неодноразово бував у Радомишлі, мав там свою резиденцію, турбувався про радомишльську папірню. Адже відомо, що книги – це хліб освіти, а папір – хліб книгодрукарства.

Тому ми щиро вітаємо всіх українців, усіх наших відвідувачів і друзів із цим святом.