Кажуть, свою назву благородна і горда квітка "ірис" отримала завдяки знаменитому цілителю Гіппократу, який дав ім'я рослині на честь давньогрецької богині Іриди, яка проголошує людям волю олімпійських богів.

Богиня Ірида сходила веселкою на землю, і слово "Ірис" в перекладі з грецької означає "веселка". Карл Лінней, який запропонував єдину систему наукових назв рослин, розсудливо зберіг за ірисом його стародавнє ім'я.

Є ще одна легенда про іриси. Про те, як одного разу веселка, перш ніж зникнути, розсипалася на частини.

Інша легенда розповідає ще одну дивовижну історію! Коли титан Прометей викрав на Олімпі небесний вогонь і подарував його людям, на землі спалахнула чудовим семицвітом веселка - така велика була радість всього живого на світі. Вже й захід відгорів, і день згас, і сонце пішло, а веселка як і раніше світилася в небі, даруючи людям надію. Вона не гасла до самого світанку. І коли вранці знову повернулося на своє місце сонце, там, де горіла і переливалася фарбами чарівна веселка, розцвіли іриси...

У ці вихідні Прометей пролетить зовсім поруч - над Замком-музеєм "Радомисль", в 80 км від Києва. У нашому парку-музеї зацвітуть дивовижні і казкові іриси. Всі ті 60 сортів, які подарував нам в ірисарій три роки тому Ігор Хорош, лікар і всесвітньо відомий ірисовод. Спасибі йому величезне за красу і дивно ніжні і унікальні сорти ірисів - "Ліна Костенко", "Гіацинтове сонце", "Сніг у Флоренції". Спасибі за чудо, спасибі за казку, спасибі за радість і можливість побачити природу у всій її красі і неповторності.