Літо вже вступило в свої права. Все частіше наші думки зайняті пошуком цікавих місць для відпочинку. Ми обмірковуємо куди б поїхати якщо не у відпустку, то бодай на вихідні, щоб змінити картинку, побути лише з сім’єю та нарешті відволіктися від роботи та побутових проблем. Але чи знаєте Ви як правильно планувати річний сімейний відпочинок?

Команда історико-культурного комплексу Замку-музею Радомисль систематизувала основні правила літнього відпочинку для всієї родини.

Вибираючи місця для відпочинку куди плануєте поїхати цілою родиною, перш за все зверніть увагу на вік своїх дітей. Якщо вашим нащадкам ще не виповнилося й року лікарі не радять вивозити їх далі дачі або бабусі в селі. Але якщо вам кортить показати своєму немовляті як живуть закордоном вже і зараз, то при виборі місця відпочинку вибирайте країни із схожим кліматом, де відсутні перепади температур і вологості. Також врахуйте, що маленькі діти погано переносять подорожі літаком. Окрім цього, обираючи місце майбутнього відпочинку віддавайте перевагу об’єктам із розвиненою інфраструктурою. Якщо вашій дитині від року до трьох, як і раніше звертайте увагу на проблеми, що можуть виникнути із акліматизацією та харчуванням. Оскільки вони вже вміють ходити, доведеться звернути увагу й на те, де саме вони будуть це робити. Обираючи місце відпочинку керуйтесь безпекою перебування вашої дитини.

Якщо вашій дитині вже від трьох до десяти, то зверніть увагу на туристичні об’єкти в яких поруч із атракціонами та розважальними заходами запропонують і розвиваючі програми. У віці від чотирьох до десяти дітям стають цікаві різноманітні розваги, з якими зазвичай пов'язаний пляжний відпочинок.

Якщо ваші діти вже досить дорослі , щоб стати «незалежними» підлітками , але ще не готові вирушати в подорож самостійно, можна знайти золоту середину. У такому випадку вам найкраще підійдуть молодіжні табори, де діти живуть окремо від батьків і зустрічаються тоді, коли самі цього захочуть. При цьому вони залишатимуться під наглядом і в безпосередній близькості від вас.

Якщо вам хочеться встигнути відпочити і від дітей, зверніть увагу на анімаційні програми, в яких ваше чадо займуть на тривалий час.

Особливу увагу варто приділити тому , на який період часу ви плануєте свій відпочинок. Бажано виїзд із міста на природу змістити на кінець літа або навіть на осінні місяці. Справа в тому, що дітям до 5 років небажано довго перебувати на вулиці під час високої сонячної активності. Тому в південні регіони краще не їздити в розпал спекотного сезону. Для таких діток оптимальний відпочинок в оксамитовий сезон - починаючи з кінця серпня аж до листопада.

Слід пам'ятати , що відпочинок з дітьми може принести вам найрізноманітніші несподіванки: від розбитих колін до розбитих телефонів і так далі. Тому, плануючи фінансову частину поїздки, потрібно обов'язково залишити певну суму на непередбачені витрати. Доброю ідеєю буде на всякий випадок відкрити кредитну лінію до платіжної картки: якщо виникне така необхідність, ви зможете скористатися цими коштами. Якщо ж ні - це нічого не буде вам коштувати, адже відсотки нараховуються тільки після використання кредитної лінії.

У будь-якому випадку, варто пам'ятати , що відпустка чи навіть 2 вихідні проведені за містом - це завжди гарна інвестиція. Адже зміна обстановки дозволить Вам по новому подивитися на речі, що вас оточують, провести час із найдорожчими людьми та набратися нових вражень.

Історико-культурний комплекс Замок-музей Радомисль, що по права вважається туристичною перлиною України завжди має цікаві варіанти для відпочинку своїх гостей, в тому числі і відвідувачів котрі завітають у комплекс разом із дітьми. У нас ви зможете знайти як активний відпочинок ( майстер-класи, стрільба з арбалету, прогулянки на лодках) так і насолоджуватися спокоєм мандруючи затишним ландшафтний парком, милуючись красою рідкісних рослин чи отримати нові знання відвідавши екскурсії музеєм.