Ужгородський замок збудований у ІХ ст. Спочатку це була дерев’яна фортеця місцевого племені білих хорватів. Коли землі захопили угорці на місці укріплення звели новий мурований замок. У XVI ст., власники замку – родина Другертів запросила італійських інженерів, щоб останні втілили у замку найновіші досягнення фортифікаційного мистецтва тогочасної Європи. Після цієї реконструкції твердиня жодного разу не була взята штурмом і збереглась до наших днів.

Цікаво що у 50-х роках ХХ ст. Ужгородом поповзли чутки, що у місячні ночі подвір’ям замку блукає привид. Охоронці замку неодноразово бачила білу жіночу постать. Ті, хто наважувався наблизитися до неї, із жахом виявляли, що фігура ця цілковито прозора. Легенда свідчить, що привид є духом доньки одного з комендантів замку. Під час осади дівчина нібито видала ворогові таємницю замкових підземель, якими можна було безперешкодно потрапити в укріплення. Дізнавшись про зраду, розлючений батько звелів живцем замурувати дівчину в стіні замку. Відтоді нещасна кілька разів на рік виходить зі своєї в’язниці, та, важко зітхаючи, до ранку блукає замком.

Нещодавно тут було навіть проведено кілька молебнів, щоби нарешті покласти край земним поневірянням гості із потойбіччя. Тим не менш, примара продовжує регулярно виходити на нічні прогулянки старовинним замком.