І звичайно – любов. Без неї неможливо перемогти всі складнощі і відродити перлини країни в тому вигляді, в якому вони були б найбільш автентичні. Сьогодні у держави – у власності якої знаходяться більшість напівзруйнованих історичних об'єктів – немає грошей і засобів на їх радикальне відновлення. Нещодавно з’явилася інформація, що підтримуючи програму з створення єдиного заповідника замків Львівщини, держава має намір створити умови для залучення інвесторів, в тому числі і з приватних осіб, до процесу відновлення цих об'єктів. До заповідного комплексу «Замки Західної України» увійдуть 10 історичних пам'ятників – серед них замки в Бродах, Добромилі, Золочеві, Олесько, Свіржі та Жовкві.

Тепер, щоб стимулювати фінансово спроможних людей до порятунку заповідників без покупки самих об'єктів, вводиться практика передачі останніх в концесію. Це практика передбачає передачу об'єкта в користування на різних умовах - головною з яких є те, що за державою залишається право власності на об'єкт. В світі відомо безліч успішних прикладів такої взаємовигідної співпраці – концесіонер платить лише невелику суму за оренду або частину доходу від бізнесу, який він розвиває на базі концесійного об'єкту. А держава – отримує відновлений об'єкт без передачі права власності. Окрім того, існує ще безліч додаткових умов, які є дійсно вигідними як для приватних, так і юридичних осіб.

Це дуже важливо з огляду на те, що з 200 вцілілих замків, що знаходяться на території України лише 120 ще підлягають реконструкції. Замок-музей Радомисль підтримує таку ініціативу і готовий поділитися досвідом відродження об'єкту з руїн і просування його як культурного об'єкту. Ми можемо проводити семінари на цю тему в стінах нашого замку-музею, де створені всі умови для таких заходів. І ви наочно зможете переконатися в можливості здійснення таких творчих проектів.