Окрім цього, дзвони очищають повітря від бактерій, заспокоюють та умиротворюють. Досліджено, що в лунанні дзвона є ультразвуки й інфразвуки, які сприяють тому, що мікроби в організмі людини знижують свою активність на 40 — 50 %, перетворюються на кришталики, які стають непатогенними. Звук від дзвонів поліпшує формулу крові, очищає судини, збуджує мікрочастинки організму людини, а також має омолоджувальну функцію.

Відвідувачі замку-музею Радомисль завжди прагнуть подзвонити у замковий дзвін, звук якого лунає по всій околиці

А чи відомо вам, що у православній церкві розрізняють 4 канонічних види дзвону: благовіст, перебір, передзвін і дзвоніння.

Благовіст — один з найбільш стародавніх дзвонів православної церкви і називається так тому, що несе Благу, радісну звістку про початок Богослужіння. Цей дзвін також оповіщає про здійснення таїнства євхаристії на Літургії і про читання Євангелія в інших службах. Благовіст може звучати як самостійно, так і у складі інших дзвонів.

Перебір — або поховальний дзвін виражає смуток і скорботу про покійних і складається з двох частин: безпосередньо канонічної (перебору як такого) і вільної (дзвоніння).

Передзвін — складніший в порівнянні з благовістом і перебором. Він складається також з двох частин: канонічної (тобто самого передзвону) та вільної (дзвоніння). Класично передзвін - це дзвін по черзі в кожен дзвін (поодинці або кілька разів в кожен), починаючи з більшого і до найменшого (іноді з ударом «у вся»), і так повторюють багато раз.

Дзвоніння — найскладніший в порівнянні з іншими канонічними дзвонами, але і є найяскравішим в музичному відношенні виразом дзвону, оскільки дзвоніння по своїй формі не обмежене церковними статутами і тому різне як по складу використовуваних дзвонів, так і має різноманітну форму виконання, ритм, фактуру і інструментування.