«Це надзвичайно важлива та знакова для нас подія, коли одразу стільки архієреїв прибуло до цього славного історичного місця» - наголосила Ольга Богомолець, Заслужений лікар України, фундатор замку-музею.

Високоповажні члени Синоду, що прибули з усіх куточків світу - Канади, Америки, Греції, Франції, Австралії та багатьох інших країн відчули гостинність замку-музею, що вітав їх у цей день. Екскурсія Музеєм української домашньої ікони та Папірнею була екскурсом в духовне історичне минуло нашого народу, де кожен зміг торкнутися «Душі України» - унікальної експозиції домашніх ікон з усіх регіонів України.

Після екскурсії Музеєм усі зібралися в Обрядовій залі для того, щоб відслужити Молебень до Богородиці Діви. Наприкінці молебні папський легат кардинал Аюдріс Юзас Бачкіс, який прибув, щоб долучитися та привітати єпископів УГКЦ, зазначив : «В цей рік Віри, який Католицька Церква відзначає в усьому світі, Папа закликає всіх пастирів та вірних усіх помісних Церков ще до більшої єдності, щоб у братньому духові співпрацювати заради поширення Євангелії в світі та до оновлення завдання в житті віри та розвитку справ милосердя, які роблять віру дієвою».

У Синоді також взяв участь Апостольський Нунцій в Україні Архієпископ Томас Едвард Ґалліксон, який теж приєднався до привітань Папи Римського молитися за єдність та екуменічного діалогу між усіма Церквами.

Наприкінці усім владикам УГКЦ Ольга Богомолець подарувала книжку «Замок-музей Радомисль на Шляху Королів Via regia», яка тільки вийшла в світ. У книзі йдеться про історію створення музею, замку, про усі колекції ікон, що зберігаються у замку-музеї а також про колекції старожитностей та парк-музей.

Синод УГКЦ - це надзвичайно важлива подія для Радомишля, де в другій половині XVIII століття був осідок Предстоятеля Унійної Церкви, а те, що члени Синоду провели його в замку - музеї підкреслює усю важливість та велич справи в яку вкладено чимало зусиль. Блаженійший Святослав (Шевчук) підкреслив – «У цьому місці хочеться бувати, знаково, що Синод відбувся саме тут».

Завершився день в особливому духовному піднесенні.