Інтер'єр, екстер'єр та сама територія історико-культурного комплексу здається спочатку створеної саме для реалізації вищезазначених цілей. «Замок Радомисль» - унікальне місце і важко уявити собі більш творче місце, що так надихає на створення шедеврів…

Тільки ступивши на територію комплексу, здається переносишся в атмосферу середньовічного спокою. Музей української домашньої ікони, що розташований у замку, крім культурного збагачення, духовного змісту минулого, змусить Вас зрозуміти усю красу стану, яку мудреці називали - «Стан зупинки внутрішнього діалогу». Тільки тут, виходить «мовчати про все» і отримувати від цього задоволення. Лише в історико-культурному комплексі «Замок Радомисль» можна дивитися на почорнілі від вогню ікони і знаходити їх прекрасними, дивовижними, красивими як саме бажання людини бути, чистішою, світлішою та ближче до Бога. Ці дивовижні відчуття і атмосфера, роблять історико-культурний комплекс ідеальним місцем для письменницької діяльності, що не раз відзначали журналісти та письменники, що побували тут. За їхніми словами, іншого такого ж дивного для творчості місця на території України, просто немає.

Сам замок, розташований на території комплексу, немов відображення малюнка з книжок про стародавні легенди чи чарівних казок. Це дуже мальовнича будівля, дивлячись на яку, розумієш художників, які приїздили сюди малювати і немов втратили плин часу та проводили за мольбертами безперервно цілі дні ... Територія, прилегла до замку і «Папірня» - музей-фабрика з виробництва паперу за технологіями 17 століття, майстерно декорована ландшафтними дизайнерами і самій, настільки багатою на красу українською природою. Тут багато гарних місць, що дозволяють створювати дивовижні пейзажі, чудові знімки, зокрема панорамні фото.

Незабаром «Замок Радомисль» збагатиться ще однією духовною скарбницею: восени тут планують відкрити каплицю «Богородиці-Оранти з веселкою». Каплицю, в якій буде зберігатися унікальна, створена у єдиному екземплярі ікона «Богородиці- Оранти з веселкою». Ця каплиця буде позаконфесійною, будь-хто зможе торкнутися святині, побути наодинці у гармонії з собою та власними думками та на якийсь час відмежуватись від усього мирського...

Ікон із Богородицею в історико-культурному комплексі «Замок Радомисль» біля 700. Багато з них складають експозицію «Богородичного залу», де професійні екскурсоводи розкажуть Вам про про те якими бувають ікони із зображеннями Діви Марії, стилі написання, у чому сенс використаної при їх написанні символіки ... Огляд експонатів унікальної колекції ікон розташованої у «Замку Радомисль» надихав українських істориків і журналістів до написання статей і наукових робіт про домашню ікону як явище, про витоки українського іконопису і, звичайно ж, про відродження національної духовної культури, найкращим прикладом якої є сам факт існування історико -культурного комплексу.

Концертний зал замку - привід для особливої ​​гордості. Професійні музиканти, які виступали тут, всі як один, відзначають чудову акустику залу. Ще до його відкриття, тут проводилися балістично-акустична експертизи, яка підтвердила відповідність залу найвищим світовим стандартам. Тут ідеально звучить будь-який інструмент. Який б не була апаратура, якими б не були аранжування і акомпанемент ... У цьому залі кожен музикант, кому тут доводилося грати, по-особливому розкриває свій талант. За їхніми словами, виконання творів у концертній залі викликає особливе відчуття - стан повної захопленості процесом, коли музика наповнює душу, змушує повністю забути про земне існування та перенестися у світ Мистецтва ... А ще в концертному залі знаходиться розкішний рояль, навіть найвибагливіший меломан визнає чистоту звучання …Тут виконували романси і народні пісні, класичні твори та авторські композиції, побудовані на етнічній музичній базі.

Хочеться відзначити і замкову трапезну, де смачні страви української кухні готують у печі. Це особливе місце, де Ви відчуєте щось надзвичайне, що не піддається розумінню здорового глузду і звичного для нас прагматичної свідомості, відчуєте щось потойбічне, що змушує періодично поглядати на вхідні двері, звідки, здається, ввійде лицар Середньовіччя... Страви у трапезній, приготовані з любов'ю і за старовинними рецептами, приємно здивують будь-якого гурмана. Тут хочеться проводити конкурси кухарського мистецтва та майстер-класи з приготування українських страв. Сама атмосфера цього місця викликає апетит і дійсно, майже містичне ототожнення себе з жителем України часів розквіту славного козацтва і відкритих, щирих, по-справжньому, народних гулянь ...

«Замок Радомисль» сповнений натхнення. Творчість тут стає особливим процесом. Адже коли творчість проходить в атмосфері, яка спонукає творити навіть непрофесіоналів, ті, хто живе і «дихає» цим, однозначно, не можуть залишатися байдужими. Тут, серед музейних експонатів, у місці, яке змушує повірити, що час зупиняється, дивлячись на стародавні скульптури, старовинні меблі і предмети побуту наших предків, розумієш, що є місця, де живе Культура та Мистецтво. Місця, створені для реалізації людського прагнення до прекрасного і величного та створені з метою дати кожному можливість творити що йде від душі, творчості, під час якого людина забуває про проблеми сьогоднішньої метушливому житті, повертаючись до витоків, до творця в самому собі.

Відкритість історико-культурного комплексу до співпраці відкриває широкі перспективи для організації на території «Замку Радомисль» найрізноманітніших мистецьких заходів від поетичних вечорів та концертів ретро-колективів, до театральних вистав, кінозйомок, світло і відео інсталяцій і масштабних тематичних фестивалів. Ми запрошуємо кожного, хто має можливість і бажання творити відвідати «Замок Радомисль» адже ми впевнені - тут ви знайдете все, щоб сказати собі - «це місце немов створено для творчості! Як будь-який справжній митець, я хотів би тут залишитися».