Каплиця - дерево

Це дивовижна духовна будівля знаходиться у французькому селі Алувіль-Бельфос. Дерево-святиня - так його називають місцеві жителі. Notre Dame de la Paix – каплиця в дереві, вік якого сягає за1200 років - це 18 метрове дерево, яке постійно росте, його окружність складає аж 16 метрів і являє собою унікальну «християнську будівлю».

Все почалося з дива. У 60-ті роки XVII століття 870 літній дуб почав світитися від старості. Люди сприйняли це як Божий знак і вирішили влаштувати у дереві святиню. У 1669 році тут були споруджені дві молитовні: капличка Богоматері Світу і капличка відлюдника. Щоб потрапити до них спеціально збудували гвинтові сходи довкола дерева. Ініціатори будівництва аббат Детруа і його товариш батько Фате Дю Серко навіть не могли подумати, що прославлять свою місцевість на увесь світ. Це стало початком паломництва до «природного-архітектурного» проекту, який на сьогодні приваблює біля 40-50 тисяч відвідувачів щорічно. Враховуючи таку популярність, у тридцятих роках 20 століття влада Франції внесла унікальну капличку у список пам’яток національного значення.

Капличка в Антарктиді

Ніхто не вірив болгарському священнику, який ще в 14 столітті сказав «І в самому страшному і недоступному місці землі буде наша церква, адже наша віра відкрита для всіх і негоже було б залишати тих, хто її прагне, навіть якщо це не краю землі». І ось, у наші дні, поруч з болгарською антарктичною станцією на острові Смоленськ, за всіма канонами Болгарської православної церкви побудована капличка в честь преподобного Іоана Рильського. Вона була збудована ще у 2003 році і стала першою православною спорудою збудованою в Антарктиді, випередивши навіть Російську церкву Святої Трійці, яку звели пізніше на рік, у 2004 р.

Капличка Рослин

Капличка Рослин розташована у Долині Північного Еска – це унікальне місце з особливою історією. У долині ще досі збереглося безліч символів язичництва – місце вважається дуже загадковим та дивним адже за переказами там живуть привиди. Серед звичних для Шотландії крутих схилів, лісів у непроглядному тумані, водоспадів та скель, які нагадують чи то черепи чи то голови древніх богів, посеред похмурих розвалин відчуваєш особливу атмосферу внутрішньої тиші (кажуть, щовечора з невідомих причин стає ледь чутно навіть звук водоспаду, а кожен, хто сюди приходить відчуває дивний стан задумливості та занурення у свій внутрішній світ), саме тут знаходиться справжній лабіринт тунелів, вхід в який схований у криниці. Тут же, наче символізуючи перемогу християнської віри над непідвладним часові спадкові старих богів розташувалася капличка Рослин, яку пізніше влучно назвали «собором у мініатюрі». Капличка не така велика як церква, проте маленькою її теж складно назвати. Незвичайним є те, що вона здається відламаною і невідомою силою перенесеною сюди, одним зі шпилів Шартського собору. Готична різьба, розкіш та пишність, які їй притаманні, вказують ще на те, що вона створена майстром з надломленим духом. Майстром з великою ідеєю, величезними амбіціями, але одночасно майстром, який не зумів виконати своє завдання, який втомився від внутрішньої боротьби і кинув усе напризволяще. І враження про це буде частково вірним - у тих, хто фінансував будівництво каплиці Рослин закінчилися кошти – каплиця мала стати початком грандіозного собору у французькому стилі, проте проект так і не було завершено через брак коштів. Але незвичним є і те, що каплиця усередині більше нагадує окультну споруду, ніж християнський храм. Справжня «езотерика в камені» побудована для принца Оркнейського у 1446 році, там і похованого.

Стверджують, що принц не був за своїм переконанням християнином і якщо вірити, що речі продовжують зберігати дух своїх господарів, то доля споруди це підтверджує. У 18 столітті Кромвель заборонив молитися у каплиці і наказав організувати конюшню у каплиці, це було йому потрібно для облоги сусіднього замку. Через 50 років каплиця постраждала від противників католицької віри а після Джеймс Сінклер (Сент-Клер) завдав їй чималих збитків. Її намагалися відбудовувати декілька разів проте щоразу це закінчувалося невдачею. Доки у 1861 році архітектор Девід Брайс не почала відновлювати будівлю за наказом Джеймса Олександра. Через рік, у 1862 році, каплиця Рослин була освячена повторно, але з тих пір її прийнято вважати будівлею, що реставрується ...

Каплиця розсудливого розбійника

А ось і - «Російське чудо». Стародавніх церков і християнських чудес на Русі вистачало завжди. Але ця будівля сучасна і має всі зовнішні і внутрішні ознаки православної каплиці. Однак жодна з російських церков її не освячувала. Немає відомостей і про будівельників та спонсора будівництва, хоча багато хто в селищі Анішина що в Тульській області стверджував, що іноді зустрічав цю людину і навіть знає її в обличчя. Дивна каплиця з дивовижною енергетикою і написом біля входу. Тут на душі дійсно стає якось особливо легко, але залишивши каплицю, вже через декілька хвилин, відчуваєш себе ніби спустошеним - не енергетично, але немов би втративши цілеспрямованість думки ...

Поглиблює відчуття напис, висічений на камені, біля входу в Каплицю розсудливого розбійника, яка говорить: "Якщо раптом серед вас знайдеться справжній розбійник, помолися і за нас". Це справжня російська і досі не розгадана загадка ...

На завершення, хотілося б побажати нашим читачам дивовижних відкриттів і завжди хорошого настрою, сприятливої навколишньої атмосфери добра і духовності. А також запросити Вас, шановні читачі, на очікуване незабаром відкриття каплиці «Богородиці з веселкою» в історико-культурному комплексі «Замок Радомисль».