З давніх часів в таких місцях люди будували капища, згодом церкви чи ж просто вважали такі місця святими або, навпаки, проклятими. Місце з поганою енергетикою викликає у людини відчуття страху, жити в такому місці, означає прирікати себе на невдачі та хвороби. Такі місця називають геопатогенними зонами або магнітними розломами земної кори. Одначе подібно до полюсів магніту - місця з хорошою енергетикою здатні налагодити внутрішню душевну гармонію, значно швидше привести у відмінний стан здоров'я, подарувати натхнення і відчуття спокою.

Ця стаття розповість вам про деякі місця з підвищеною енергетикою котрі розташовані у межах України. Ми сподіваємося, що інформація, викладена в даному матеріалі буде цікавою та корисною для вас.

Кам'яна могила

Це одне з найвідоміших подібних місць в нашій країні. Ним цікавилися представники Німецького окультного ордену Ананнербе, його відвідували екстрасенси і маги, уфологи та археологи з усього світу, президенти і тисячі туристів.

Розташоване неподалік від Мелітополя, в селі з дивною назвою Терпіння, яке омивають води, немов зійшовшої зі сторінок казки Молочної річки. Посеред рівного степу височить, викликаючи дивне почуття, кам'яна могила висотою понад 10 метрів. Її площа займає більше трьох гектарів землі, а вік становить більше 10 мільйонів років.

Кам'яна могила це безліч печер і гротів, стіни яких прикрашені різноманітними наскельними малюнками різних епох. Тут в одному і тому ж місці збереглися пам'ятки - палеоліту, неоліту, мезоліту, і середньовіччя. Наскельні малюнки, розфарбовані різними барвниками, чомусь не втрачають колір і донині, зображення людей, тварин і незрозуміла символіка над розшифровкою якої й сьогодні працюють археологи.

На думку багатьох людей, що побували тут, Кам'яна могила - це місце виходу найпотужнішої енергії, і, безсумнівно, це місце залишається загадкою, як для дослідників, так і для туристів котрі відчули енергетичну силу місця на собі.

Холодний Яр

Холодний Яр - гігантська за масштабами система, що складається з численних ярів, пагорбів, схилів і місць геомагнітних зрушень, загальною довжиною понад 250 кілометрів.

Це одне з небагатьох місць у якому, незважаючи на близькість цивілізації, донині зберігаються струмки і озера з найчистішою і холодною, як лід, водою. Густими дерева, що розростаються і з потойбічною швидкістю, багато з яких не ростуть по сусідству ніде більше. Тут також розташований Мотронинський монастир, відомий тим, що до нього ведуть величезні вали, котрі досягають у ширину близько 15 метрів, а в глибину близько 6 метрів. Ця місцевість приховує в собі безліч таємниць і відкриттів, тут по сьогоднішній день не припиняються археологічні розкопки, а кількість знахідок Холодного Яру важко підрахувати.

У цьому монастирі, за чутками святили клинки воїнів, що відправлялися в бій. За твердженнями багато дослідників, саме в Холодному Яру були заховані скарби Богдана Хмельницького.

Холодний яр - місце постійної боротьби. Історія цього місця може розповісти про особливо запеклі бої, що відбувалися тут під час древніх війн. Під час Великої Вітчизняної війни сюди боялися відправляти каральні загони фашисти. Партизани, немов черпаючи енергію цього дивного місця, наносили ворогові колосальні втрати, які не йшли у жодне порівнянні з вкрай рідкісними перемогами нацистів. Тут немов проявляючи своє безсилля окупанти влаштовували масові страти, і все одно, раз за разом, отримували настільки жорстоку відсіч, що вороги були змушені писати в своїх листах додому і щоденниках про те, що відбувалося навколо як про містику та про те, що цього місця вони дійсно боялися. Народ склав про це місце безліч легенд і розповідей. Раз у раз Холодний Яр називають аномальною зоною, місцем сили і ще безліччю подібних назв. Одна така увага вже говорить про особливу, незвичайну енергетику місця, хоча, згідно відчуттів, місце це викликає скоріше пригніченість, ніж окриленість і ейфорію. Однак, якщо дійсно цікавитеся енергетикою місць і їх впливом на людину, відвідати Холодний Яр вам варто однозначно.

Свято-Успенська Почаївська Лавра

Є в Україні і своє місце повне енергії здоров'я і доброти. Місце це територія Свято-Успенської Почаївської Лаври, що знаходиться неподалік від Тернополя. Тут розташовані монастирі, що були закладені, за словами деяких істориків, ще в часи татаро-монгольської навали.

Нашими предками давно було помічено вплив ікон на місце де вони знаходилися. Навіть згубні або прокляті місця переставали погано впливати на людину, варто було їй принести туди намолену, домашню, повну енергії віри ікону. Природно, що місце, де розташований монастир, якому ще Анна Гойська подарувала чудотворну і відому на весь християнський світ ікону Богоматері, що створила диво зцілення її брата від вродженої сліпоти, також є місцем повним енергії здоров'я, чим і прославилося серед численних паломників, котрі приїжджають сюди з усього світу. У 1597 році Анна заповіла ікону Почаївському монастирю і немов відкрила дорогу цілющої енергії. З тих пір незліченні чудеса відбувалися в цьому місці, неодноразово цілком офіційно зафіксовані церквою, а не тільки народними переказами. З чуток, ікона ця творила чудеса, відвертаючи армії ворогів від земель Лаври, не сильно постраждав монастир і під час правління комуністичного уряду. Звичайно ж, багато що було зруйновано і розграбовано, але монастир вистояв і зберіг основні свої святині, а Почаївська Лавра зберегла статус Цілющою святині України. Сотні тисяч паломників відвідують це місце, отримуючи зцілення і зміцнюючись у вірі.

Наостанок хотілося б розповісти вам про найбільший у Східній Європі музей ікон, розташований в історико-культурному комплексі «Замок Радомисль». Який, на нашу, хай і суб'єктивну думку, але все, ж таку, що поділяється багатьма людьми, що побували у нас в гостях, претендує на звання місця з особливою енергетикою культури і духовності. Енергетикою, котра творить внутрішні чудеса, що змушують людину, яка побувала тут відчути свій зв'язок з древніми традиціями і культурою свого народу, відчути гармонію і красу природи цього народу, глибину його вміння відчувати. Саме тому "Замок Радомисль" улюблене місце тренерів за програмами духовного розвитку, які тут читають тренінги, курси та проводять практичні занятіятія. Територія комплексу сподобалася і інструкторам з йоги, що привозять сюди для занять групи практикуючих цю давню техніку оздоровлення тіла і гармонізації сприйняття. Всі вони, пояснюючи свій вибір на користь нашого історико-культурного комплексу, говорять про потужну позитивну енергію замку, почасти пояснюючи її прісудстністю ікон та старожитностей, почасти самою атмосферою і непередаваної словами гармонії, що виникає під час занять дихальними практиками, на лоні розкішної української природи. Також у нас ви зможете відвідати діючу «папірню», де друкувалися книги для Києво-Печерської лаври, самостійно витримуючи технологію давніх часів створити аркуш паперу, побачити красу ландшафтного парку і насолодитися автентичною українською кухнею.