І якщо з тілом все зрозуміло та просто – «В здоровому тілі – здоровий дух», то наш розум – дуже складний інструмент, який хоч і з натяжкою, одначе можна порівняти, скажімо, із надскладною комп’ютерною системою.

Розум володіє як внутрішньою логікою – підсвідомим, так і інтерфейсом і внутрішньою системою цінки вводу виводу – психікою та свідомістю. Тими речами, котрі визначають наші моделі поведінки в соціумі, відповідають за прийняття рішень та визначають наше сприйняття та реакцію на будь-яку отриману нами інформацію.

Доволі часто всі ми, самі того не помічаючи, опиняємося схильні до впливу дрібних, але таких, що дуже швидко інтегруються в нашу повсякденність, медіа-вірусів.

Простими та зрозумілими прикладами яких є сленг, деякі набуті професійні звички (на початку XX ст. працівників пошти в СРСР можна було впізнати в будь-якому товаристві за особливими звичками – тримати долоню так, ніби в ній зажато штамп та постійно облизувати, ніби пересохлі від конвертного клею губи), прояв дрібної моторики ( звичка крутити між пальцями монету чи олівець)

Існують і медіа-віруси на порядок серйозніші – ті, що дійсно заважають нам бути самим собою. Як приклад – страх перед керівництвом, втрата дару мови на публіці, замішання під час спілкування з представниками протилежної статі, неможливість командної гри або ж навпаки прийняття самостійних, відповідальних рішень…

Подібно налаштуванню музичних інструментів, наша психіка і свідомість також потребують періодичної роботи над чистотою сприйняття, налаштувань, котрі дозволяють нам гармонійно і грамотно добиватися успіху, самореалізовуватися та жити «повним життям». Без відчуттів страху, тривоги, дискомфорту або ж куди неприємнішого відчуття неповноцінності. В такому налаштуванні та роботі людям допомагають тренінги та програми особистого розвитку, як правило, засновані на груповій роботі суть якої полягає в подоланні психологічних бар’єрів учасника, набутті навику відслідковувати процеси, що відбуваються з «інструментом», розуміти їх природу. Після отримання таких навиків стає можливою уже робота індивідуальна, а в ідеальному випадку, навіть самостійна. В результаті людина стає більш мотивованою, приходить усвідомлення та вміння ставити й добиватися поставлених цілей.

Саме тому ми вирішили написати цей матеріал, у другій частині якого Ви знайдете детально розписану, на прикладі класичного тренінгу, модель впливу місця, де знаходиться людина на її сприйняття. Зрозумієте чому будь-яка програма саморозвитку завжди заснована на глибокій роботі з духовністю та емоціями людини, наскільки по різному може проходити коучінг і будь-яка робота над собою або ж групова робота, і звісно дізнаєтеся про те, що може запропонувати як учасникам тренінг програм, так і самим тренерам історико-культурний комплекс «Замок Радомисль».