Вперше цей день відсвяткували 19 червня 1910 року в США. Американка Сонора Старт придумала свято на честь свого батька Вільяма Джексона Смарта, який після смерті дружини взяв на себе увесь тягар хатніх обов’язків та виховання шістьох дітей. Сонора хотіла, щоб її батько знав, яка він особлива людина для неї, як вона його любить і цінує. Отже, День батька з’явився як вияв любові та подяки, які дочка присвятила своєму батькові.

Троянди - квіти Дня батька: червоні носять на одязі, якщо батько живий, і білі, якщо батько помер. Слідом за США День батька в третю неділю червня стали відзначати Великобританія, Нідерланди, Франція, Китай. На сьогодні це свято відзначають понад півсотні країн у різних куточках світу.

Українці, починаючи з 2009 року з ініціативи Всеукраїнського громадського комітету з підтримки сім’ї та відповідального батьківства у третю неділю вересня на неофіційному рівні відзначають Всенародний День Батька в Україні.

Вітаємо всіх татусів зі святом! Міцного Вам здоров’я і благ для родини! Заохочуємо усіх дітей сказати цього дня кілька теплих слів в адресу своїх татусів, а при можливості запросити їх та провести це свято разом в історико-культурному комплексі «Замок Радомисль».