Ще восени 2011 року Ольга Богомолець разом з селекціонером Ігором Хорошом висадили їх на території ландшафтного парку, але тільки через рік іриси зацвіли у всій красі, чим дуже прикрасили паркову зону замкової території.

Щоб зареєструвати назву квітки на чиєсь ім’я, потрібна згода. Отримавши її від відомої письменниці, лікар за фахом, Ігор Хорош, вивів чотири сорти ірисів присвячених Ліні Костенко.

До речі, своє ім’я ця красива квітка отримала у давній Греції за ім’ям богині Іриди, котра як посланниця богів сходила по веселці на землю, тому слово «ірис» у перекладі з грецької означає веселка. Українці здавна називали ці квіти півниками і досі ця народна назва дуже поширена.

Як ви знаєте, ірис - квітка французьких королів, а ще вона є символом та емблемою деяких міст Європи, Канади, Нової Зеландії, Сша та інших.

Багато ірисів у природі легко схрещуються між собою, тому їх зараз у світі налічується понад 80 тисяч сортів та 200 видів, які ростуть на 5 континентах.

Цими днями кожен відвідувач історико-культурного комплексу «Замку Радомисль» може помилуватися красивими квітами з красивою назвою.