Вперше День Землі відзначили 22 квітня 1970 у США. З того часу воно проводилося неофіційно в багатьох країнах світу. За традицією цього дня всі охочі брали участь у впорядкуванні і озелененні своїх дворів і вулиць та різноманітних екологічних заходах.

На початку ХХІ ст.. суспільний рух набув таких розмахів та поширення, що свято стало офіційним в усьому світі. У 2009 році Генеральна Асамблея ООН своєї резолюцією № A/RES/63/278 постановила щороку 22 квітня відзначати Міжнародний день Матері-Землі.

До речі, мало хто знає, що у День Землі в різних країнах, за традицією, лунає Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль до захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому.

Тож сьогодні дзвін, що лунатиме з вежі «Замку Радомисль» звучатиме як заклик до дії в ім'я збереження миру і життя на Землі, збереження Людини і Культури.

Також в рамках Міжнародного дня Землі колектив історико-культурного комплексу долучиться до прибирання території м. Радомишль, а в ландшафтному парку «Замку Радомисль» будуть висаджені нові зелені насадження.