Відвідувачі, що завітали цього дня у «Замок Радомисль» занурилися в святкову атмосферу, яку створили працівники комплексу та народний колектив «Буття».

Окрім неймовірно цікавої екскурсії по єдиному у світі музею української домашньої ікони XVII-XX ст. «Душа України», колекція якого налічує понад 5000 експонатів, на гостей очікували традиційні українські забави та майстер-класи.

Яке ж Водохреща без купання в ополонці? Тож не дивно, що найбільш мужні духом , знайомство з історико-культурним комплексом розпочали саме із занурення у води, що омивають замок-фортецю. Після такого «екстріму» всі охочі могли зігрітися келихом глінтвейну, ну а душевну теплоту своїми щедрівками та музикою дарував народний колектив «Буття».

До речі, учасники колективу «Буття» організували цього дня декілька майстер-класів, зокрема: навчали охочих правильно співати українські колядки та щедрівки та танцям, які українці танцювали під час народних гулянь. Дівчат навчили зав’язувати не просто хустки, а хустки “із квітами» та плести браслети із ниток. Не обійшлося цього вечора і без традиційного водіння кози. Іноземці, що завітали цього дня до «Замку Радомисль» були надзвичайно вражені багатогранністю та яскравістю української культури.

  • Святкування водохреща у «Замку Радомисль»
  • Колектив «Буття»
  • Пам'ятник на воді

Не менше за козу вразила усіх, включаючи й українців, папірня замку. Відкрита у листопаді минулого року, вона відродила чотирьохсотлітні традиції виготовлення паперу на цих землях. Відвідувачі не тільки довідалися, як виготовлявся папір у XVI-XVII ст., але й самі мали можливість відчути себе монахом та виготовити аркуш паперу за старовинними технологіями.