Громадська організація «П’ятерня» за сприяння державного та громадського діяча Ольги Богомолець та історико-культурного комплексу Замок-музей Радомисль запрошує на відкриття 10-тої ювілейної виставки «Я захищав свій світ», на якій будуть представлені сакральні картини на склі та дереві, створені ветеранами АТО.

Відкриття виставки відбудеться 16 квітня 2016 року о 13:00 в Замку-музеї Радомисль за адресою: Житомирська область, м. Радомишль, вул. Щорса, 15.

Війна залишає глибокі шрами не лише на тілах, але й в душах бійців. Обпечені у пеклі боїв, герої повертаються у мирне життя і бачать, що більшість людей веселяться, танцюють і розкошують не усвідомлюючи, що в країні триває війна.

Ветерани не розуміють, навіщо вони все це пережили… Вони розчаровуються, стають пригніченими, замикаються, впадають у депресію, чинять самогубства… Процес соціальної адаптації у мирному житті є дуже важким.

«Питання психологічної реабілітації героїв АТО - надзвичайно актуальне. За аналізом українських лікарів потреба у видах реабілітації демобілізованих учасників АТО складає: медична реабілітація – 59,8%, фізична реабілітація – 29,2%, психологічна реабілітація – 92,3%. Люди, які повернулися з війни, з бойових дій, починають жити в іншій свідомості», - розповідає Голова Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради, народний депутат Ольга Богомолець.

Громадська організація «П’ятерня» (керівник та засновник: член Національної спілки художників України Тетяна Мялковська) започаткувала благодійну ініціативу соціальної реабілітації ветеранів АТО. Метою проекту є адаптувати ветеранів АТО до мирного життя, створити атмосферу емоційної реабілітації через мистецтво.

Бійці малюють з професійними художниками та власноруч створють картини, котрі згодом представляють на виставках, котрі проходять не лише в Україні. Зокрема свої мистецькі здобутки ветерани АТО уже представили для відвідувачів Галереї мистецтв (м. Луцьк), муніципальній галереї «Луцьк», галереї Острозької Академії. Побували картини бійців і закордоном – у столиці Польщі Варшаві (Євро-коледж), а за підтримки української спільноти Бельгії та посольства України в Королівстві Бельгія дві виставки відбулися в Брюселі.

Творчість допомагає вчорашньому солдату відволіктись від тяжких думок та спогадів. Через мистецтво бійці виплескують свої негативні емоції. Торкаючись сакральних тем, наближаються до віри і спасіння.

10-та ювілейна виставка проходитиме у сакральному місці: Замку-музеї Радомисль, де розташовано єдиний у світі Музеї української домашньої ікони, що є найбільшим музеєм ікон у Східній Європі, а його експозиція предметів християнського мистецтва «Душа України» – найбільшою християнською експозицією в Україні. Побачивши свої творіння поруч із безцінними іконами в музеї, який щороку відвідують десятки тисяч туристів, у тому числі з-за кордону, бійці зрозуміють значимість і важливість своїх робіт. У них виросте самооцінка, віра в себе, самоповага.

«Наш історико-культурний комплекс завжди радо підтримує подібні ініціативи, котрі спрямовані за збереження та розвиток української культури, допомогу ветеранам АТО та їх родинам. Вважаю, що подібні проекти мають об’єднувати навколо себе представників бізнесу, громадських і ветеранських організацій та відбуватися на всеукраїнському рівні»,- зазначає керуючий партнер Замку-музею Радомисль Ігор Кирилюк.

Присвята події до Великодня несе в собі символ Надії, планів, Воскресіння нового життя для бійців. Запрошуємо усіх охочих приєднатися до благодійної ініціативи, долучитися до мистецтва та підтримати героїв, які захищають нашу Землю та мир наших дітей.

Нагадуємо, що відкриття виставки відбудеться 16 квітня о 13:00 в Замку-музеї Радомисль за адресою: Житомирська область, м. Радомишль, вул. Щорса, 15.

За додатковою інформацією просимо звертатись до:
Ігор Марковський, тел.: 067 504 59 08
прес-служба «Замку-музею Радомисль»